news

ALTAR OF PLAGUES ZAGRAJĄ SWÓJ OSTATNI KONCERT NA UNSOUNDZIE

Członkowie irlandzkiej grupy Altar of Plagues ogłosili, że koncert na tegorocznej edycji Unsound będzie ostatnim w ich karierze. 

W opublikowanym dziś oświadczeniu frontman grupy James Kelly komentuje: „ostatni koncert zagramy 19 października na festiwalu UNSOUND w Polsce. To święto eklektyzmu i ekscentryzmu – nie przychodzi mi na myśl bardziej odpowiednie na tę okazję wydarzenie. To jest właśnie otoczenie, w którym od zawsze chcieliśmy dzielić się naszą muzyką i szczególna okazja by zakończyć etap, który w moim przekonaniu jest kulminacją działalności grupy”.

Wiadomość zbiega się z wydaniem docenionego przez krytyków albumu „Teethed Glory and Injury", na którym wywodzące się z black metalu brzmienie Altar of Plagues przechodzi ewolucję w stronę elektroniki i eksperymentu. Wideoklip do pochodzącego z tego albumu utworu God Alone do obejrzenia tutaj. James Kelly będzie kontynuował twórczość pod pseudonimem WIFE.

Altar of Plagues wystąpią w wyjątkowej przestrzeni Muzeum Inżynierii Miejskiej przed Earth.

Nazwiska kolejnych wykonawców tegorocznej edycji ogłosimy w najbliższy poniedziałek, 22 lipca.

Tygodniowe i weekendowe karnety są prawie wyprzedane. Ponad 60 % kupiła publiczność spoza Polski, z ponad 20 różnych krajów. Ci, którym nie uda się kupić karnetu, będą oczywiście mogli uczestniczyć w wydarzeniach festiwalu – bilety na pojedyncze koncerty trafią do sprzedaży w sierpniu. 

Bilety na koncert Roberta Richa sprzedają się równie szybko. To specjalne wydarzenie jest jednym z kilku, znajdujących się poza głównym programem, na które posiadacze karnetów powinni kupić oddzielny bilet.

Bookmark and Share